
V posodici zmešam kvas s sladkorjem in mlačnim mleko in pustim vzhajat. Presejem moko , naredim jamico v katero kasneje dam vzhajan kvas , ob robu dam sol in olje. Ko je kvas vzhajan, ga dodam k moki dodajam mlačno vodo in zgnetem v dobro gladko testo. Testo pustim vzhajat okrog 1 ure , nato še enkrat na rahlo premesim in dam v pekač s peko papirjem pokrijem in pustim vzhajat še nekaj časa.Nato kruh malo zarežem . Pečem okoli 50 min , najprej 15 min pri 200 ,nato še 35 min na 180 stopinj.

Kruhec puhec s pikicami

Mešani kruh s sončničnimi semeni

Slaniki

Boboli kruh

Mehke bombetke s sezamom

Mehko vzhajano pecivo

Kruh z olivami brez gnetenja